HABERLER

 Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi’nde program

Kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızın hem spor hem de kültürel alanda kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri için her türlü imkanı sağlıyoruz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi’nde program düzenlendi.

 

Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’ndaki öğrencilerden oluşan koronun mini konser verdiği etkinlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen müsabakalarda dereceye giren takımlara ve öğrencilere ödüllerini ve hediyelerini takdim etti.

 

Gençlere seslenen Bakan Kaya, bütün gençlerin bayramını tebrik ederek şunları kaydetti:

 

“Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kurum bakımımızdaki çocuklarımız ve gençlerimizle kutlamak istedik. İstanbul’da bakanlığımızın bakımı altındaki sporcularımızla bir aradayız. Sporcularımıza hediyelerini takdim ettik. Bizim İstanbul’daki kurum bakımımız altındaki çocuklarımızın yarısından fazlası en az bir dalda sportif faaliyetlere katılıyor. Bugün burada 839 lisanslı sporcumuz var. Bu çocuklarımız 17 farklı dalda spor yapıyor. Türkiye ve uluslararası müsabakalara yolladığımız çocuklarımız da mevcut. Bugün onlara madalyaları verdik. Kurum bakımımızdaki çocuklarımızın sadece eğitimleri değil, aynı zamanda bu çocukların psikolojik ve ruhsal açıdan tam olarak sağlıklı olabilmesi, fiziksel gelişmelerini daha iyi sağlayabilmeleri için spor yapmalarını mutlaka teşvik ediyoruz.”

 

Uluslararası arenada da ödül alan sporcuların olduğunu, başarılı sporcular yetiştirmeye bundan sonra da devam edeceklerini ifade eden Bakan Kaya, sporcuların çok daha güçlü bir şekilde geleceğe yürümeleri için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

 

Bakan Kaya, “Çocuklarımızın hem spor hem de kültürel alanda kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri için devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bugün ve her zaman onların geleceği için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Programın sonunda Bakan Kaya, bu ay doğum günü olan çocuklarla pasta keserek, onların doğum günlerini kutladı, ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir